sobota, 14 lipca 2012

K PoP: Nowości 04.-14.07.2012


Niestety muszę zarzucić próby pisania o zapowiedziach teledyskowych (choć spróbuję najciekawsze na następny tydzień wypisać w innym poście - mam nadzieję, że pojawi się jutro :P) - po prostu miesiąc to za długi czas żeby zamieścić wszystkie zapowiedzi, już nie mówiąc o tym, że czasem na początku miesiąca jeszcze nic nie wiadomo, więc postanowiłam pisać raczej o tym co wyszło w ciągu ostatniego tygodnia. Postaram się dodawać takie posty w soboty lub niedziele :)
Jako iż jutro planuję kopsnąć się do babci, więc nowości z poprzedniego tygodnia pojawią się dziś (na dodatek będzie trochę dalej niż tydzień). Kolejność jest nieprzypadkowa ale wynika z subiektywnych opinii na temat zarówno piosenek i teledysków. Jeśli jakiegoś z wymienionych poniżej teledysków nie recenzowałyśmy a chcielibyście recke zobaczyć - > będziemy wdzięczne za info w komentarzach i na pewno taką reckę zrobimy! :)

Ok, co w tym tygodniu wyszło?

1. My personal favourite 2NE1 "I love you"
Na początku miałam mieszane uczucia ale potem stwierdziłam, że bardzo mi się podoba. Jest to jedna z tych piosenek, które trzeba przesłuchać kilka razy żeby do nich "dojrzeć" (coś dużo ich wyszło w tym tygodniu w ogóle). Mówię oczywiście o samej piosence...  niestety teledysk tyłka nie urywa .   

2.Wonder Girls (i Akon) "Like money"
Średnio (nie że wcale, średnio) podoba mi się sama piosenka ale teledysk jest ciekawy i myślę, że zasługuje na wysokie miejsce.

3.Kolejny na liście jest SuJu
Po "Sexy, free and single" dużo sobie obiecywałam. Zapowiedzi wyglądały genialnie i niektóre partie piosenki faktycznie takie są ale całość jest mniej imponująca niżbym tego chciała... a o przedziwnym strojach chłopaków w tym teledysku Simon i Martina powiedzieli już chyba wszystko. A sceny w której dziwnie latają lepiej nie komentować. EHKM.

4. Coś co mnie nieźle zaskoczyło to FTIsland 
Byłam przekonana że "Top Secret" ma wyjść jakoś w sierpniu. Wprowadzono mnie w błąd - ktoś za to PIKnie! :) No dobra jest po japońsku ale zespół jest z Korei wiec się liczy jako K PoP i tyle :P Co tu dużo o nim mówić - teledysk nie jest mocno skomplikowany ale ma w sobie ciekawe efekty klockowe a sama piosenka nad wyraz przyjemna :)

5. Ze:a i "Aftermath"
Jak dla mnie piosenka jest świetna! Naprawdę świetna. Niestety mój ulubiony Junyoung przez kontuzję stopy teledysk przesiedział i dużo uwagi poświęcono najmłodszemu Dongjunowi, który z niewyjaśnionych przyczyn mnie denerwuje. Hmm może przez te beznadziejne włosy? O_O Poza tym ten teledysk jest na swój sposób potworny przez 1 mały szczegół... a właściwie kilka szczegółów... ale nie powiem wam o co mi chodzi :) bo planuję napisać reckę tego teledysku (tak bardzo podoba mi się piosenka :P).

6. Ciekawa nowość nowej grupy A - Jax "Hot Game" XD
O tej nowości dowiedziałam się od Foksy z forum Kyuu - o zespole już coś słyszałam ale ich piosenek wcale. Mv jest całkiem ok, teledysk nieco szablonowy ale piosenka całkiem spoko. A wy co myślicie?   

7. Nu'est z ich "Action"
Szczerze mówiąc ani mnie grzeje ani ziębi ta piosenka. Jakbym miała się określić to raczej mi się podoba mniej niż bardziej. A znajduje się w tym miejscu bo wygrywa nad tymi poniżej teledyskowo. Wydaje mi się, że pomimo nic się tam super ciekawego nie dzieje, to teledysk jest w miarę udany i patrzę na niego z niejaką przyjemnością.

8. Led Aplle " Run to you"
Wydaje mi się, że pisałam o zapowiedzi tego. No cóż, zawiodłam się nieco. Piosenka jest ok, taka wesoła i żywiołowa. Ruchy taneczne są wg mnie totalnie okropne. Oryginalne to na pewno! Ale i okropne :P Ale jest ok.

9. Jak dostać ataku padaczki czyli dance version T-ary
Jeśli jesteście fanami/kami T-ary i podoba wam się ta piosenka nie czytajcie tego co tu napiszę. Jak dla mnie ta piosenka jest OKROPNA XD.  Teledysk również - tańczą sobie fajnie ale na Boga niech ktoś powstrzyma osobę która tak obrabia i edytuje teledyski. Przecież od tych "przebłysków" można się jakiegoś poważnego ataku nabawić! To jest w 3 niebezpieczne i NIEPRZYJEMNE dla osoby oglądającej.

Trochę wcześniej wyszedł też Saggin Snail z Room Nallari - fanom Big Banga może się spodobać. Ja podziękuje - dla mnie piosenka jest OOOOOKKOOOOPNA.

A jak wygląda wasz ranking nowości z tego tygodnia? Może byście coś dorzuciły to tej listy?
Kto jest u was na miejscu 1?
Właśnie zauważyłam że zapomniałam o
10. Woo Young "Sexy Lady"
Dużej straty nie ma bo piosenka mi się nie podoba (no może trochę podoba :P) a teledysk jest średni. Nie zasłużył na 10 miejsce... to trochę okrutne ale cóż. Here you are! :)


---------------------------------------------------------
UWAGA, żadne w powyższych treści nie mają na celu obrażać artystów zaangażowanych w produkcję danego dzieła. Lubimy i szanujemy kulturę dalekowschodnią oraz doceniamy jej wytwory. Mamy jednak prawo do subiektywnej opinii na temat określonych rzeczy i korzystamy z niego. Dzielimy się naszymi opiniami w celach czysto rozrywkowych i mamy nadzieję, że również podejdziecie do nich z humorem.

2 komentarze:

 1. Co do "I Love You" 2NE1 kompletnie się z tobą zgadzam, piosenka świetna, a teledysk taki jakiś nijaki, chociaż podobają mi się niektóre elementy, jak np. fryzura Bom, czy Minzy, albo makijaż CL.
  A jeśli chodzi o teledysk T-ary, to rzeczywiście padaczki można dostać :P
  Ech i znowu siedzę na waszym blogu, zamiast pisać na swojego XD

  OdpowiedzUsuń
 2. 'ILU' 2NE1 jest cuuuudna. może to krótkie 'intro' zawierające życiową mądrość można by wyciąć ale te piosenka uzależnia totalnie. co do teledysku to zapamiętałam z niego jedynie efektowny taniec CL :3
  dużym zaskoczeniem była dla mnie 'Day by day', taka zupełne nie kpop'owa piosenka. dziwnie zaśpiewana i teledysk(dance ver. przynajmniej) kompletnie nie pasuje do klimatu piosenki.
  co do SUJU to trudno mi być obiektywną w ocenie (za dużo bias'ów)xD więc pozwolę sobie na szczerą opinię: asdfghjkgfgtdresjhzdgf love this song!!!11!1 i'm ready too, bingo! xD (zapomnijmy o tych scenach z lataniem, skupmy sie na Donghae;3)

  OdpowiedzUsuń